https://www.facebook.com/pages/Madlen/216487511788516http://instagram.com/madlensoya/https://plus.google.com/u/0/105319205607800559722/postshttp://www.pinterest.com/madlensoya/

4/24/2017

JAK ZNALEŹĆ CZAS DLA SIEBIE?


A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i robić zupełne nic? Usiąść w wygodnym fotelu, z nogami do góry? Patrzeć na ruchliwą ulicę, moknących w deszczu ludzi i popijać jaśminową z rozmarynem.. Brzmi dobrze prawda? To przestań narzekać i po prostu zrób to!

  Instagram

Codziennie gdzieś biegniesz. Prawdopodobnie masz do załatwienia każdego dnia cały tysiąc spraw. Wstajesz skoro świt, bierzesz prysznic, układasz fryzurę, a później się malujesz. Między jedną, a drugą kreską popijasz na raty kawę. Jeśli zdążysz zjeść śniadanie, to i tak jesteś zwycięzcą! Gnasz do pracy, autem w korkach lub śmierdzącym autobusem, po drodze podrzucając dzieci. Po pracy znowu gnasz, bo obiad, bo dzieci ze szkoły, przedszkola, zajęcia dodatkowe. Mąż wraca późno, albo zmęczony. Ogarniasz chałupę, latasz na mopie niczym Sabrina. W międzyczasie miliony telefonów, rachunki do zapłacenia, ubrania do poprasowania, sterta brudnych naczyń... Ogród dawno zarósł, okna przykryła mgła, a Ty nawet nie pamiętasz jaki był twój ulubiony serial, albo masz takie zaległości, że to i tak nie ma już sensu. Kiedy cały dom zasypia, opadasz na fotel, myśląc o tym, że gdzieś tam, jakaś jeszcze zdążyła poćwiczyć z Chodą! 

Taka jest prawda. Codziennie gdzieś bigniemy.. Nie zauważamy, że zakwitły pąki na drzewach. Nie uśmiechamy się do siebie na ulicy. Kłócimy się o niewyniesione śmieci. A gdybyś tak raz nie umyła podłogi? Gdybyście zjedli czasem coś szybkiego i niezdrowego? Gdyby tak raz mąż sam wyprasował sobie koszulę? A dzieci spędziły jedno popołudnie u dziadków lub znajomych? Świat się nie zawali. Od jednej godziny spędzonej bez celu w kawiarni przy ruchliwej ulicy i myśleniu o niczym. A rozmaryn z jaśminem w cytrynowej herbacie smakuje naprawdę wyśmienicie. 

Znajdź chwilę dla siebie. Wiem, że jest trudno, ale warto.


photo by Atomek

SWETER SECOND HAND SPÓDNICA STRADIVARIUS BUTY BORN2BE BRA H&M TOREBKA H&M KOLCZYKI H&M PIERŚCIONKI TALLY WEIJL 

NAIL by Magic Mani

1 komentarz:

  1. świetny sweterek, ładnie jest Ci w szarościach :)

    OdpowiedzUsuń