https://www.facebook.com/pages/Madlen/216487511788516http://instagram.com/madlensoya/https://plus.google.com/u/0/105319205607800559722/postshttp://www.pinterest.com/madlensoya/

12/24/2013

Christmas time

Lubicie ten przedświąteczny czas? Te przygotowania do wspólnie spędzonych Świąt, tych rodzinnych w domu przy kominku, albo tych zupełnie nowoczesnych spędzonych na stoku w Alpach? Do jednych i drugich w końcu muszą być jakieś przygotowania.. Każdy wybiera coś dla siebie, a może raczej dla bliskich. Bo to chyba o nich powinniśmy myśleć w tym szczególnym czasie. Nie lubię tego szału. Zaganianych ludzi, przepełnionych marketów, wydłużonego czasu pracy galerii handlowych, wysypu samochodów na ulicach, stłuczek na parkingach. Nienawidzę szukania prezentów na siłę i całego tego napędzanego marketingiem świństwa. Z drugiej strony kocham te Święta za tę atmosferę, która towarzyszy im każdego roku w moim domu. Pierwszy raz w domu na skraju lasu.. Na długo przed Świętami zapachniało korzennymi ciasteczkami i jabłkami z cynamonem. Zapaliły się adwentowe świece, a w kominku zapłonął ogień. Wśród wszechobecnej bieli zaczęły pojawiać się czerwone ozdoby.. Mamcik słusznie stwierdziła, że czerwień wnosi do wnętrza mnóstwo ciepła.. Właściwie bez niej Święta są tak mało świąteczne. Skarpeta na smakołyki zawisła przy kominku, a mały Mikołajek dumnie pomachuje nóżkami.. Nawet Le Bain'a swój stroik dostała, a razem z nią Rudolf oczekuje Świąt. Tu i ówdzie zostawiamy smakołyki dla Św. Mikołaja, co by nie schudł od targania paczek ;)
Na widok wyrywanych z kalendarza kart listopada uśmiecham się sama do siebie i tak już do końca.. Bo ten czas nastraja mnie na cały rok, staram się uśmiechać każdego dnia i zmieniać to, czego nie udało mi się zmienić przez cały rok.. Dlatego w tym roku wyluzowałam.. Pozwoliłam by dom na skraju lasu zapachniał jodłą, piernikami i radością bycia razem.. I marzyłam, by na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, usiąść między choinką a kominkiem, w bujanym fotelu i wypić gorące kakao.

Choinka- 100zł
Bujak- 115zł
Kakao- 10zł
Czas spędzony z rodziną- bezcenny!

Dla Was zdjęć kilka z naszego małego mieszkanka i Borzyszówki.
Instagram
Merry Xmas!!

2 komentarze:

  1. Przepiękne świąteczne zdjęcia. Oglądanie ich sprawiło mi ogromną przyjemność :) Ta mała choinka z białymi kokardkami - mistrzostwo! Pozdrawiam i życzę Ci Wesołych Świąt :)

    Daria

    OdpowiedzUsuń