https://www.facebook.com/pages/Madlen/216487511788516http://instagram.com/madlensoya/https://plus.google.com/u/0/105319205607800559722/postshttp://www.pinterest.com/madlensoya/

1/17/2016

FOTOGRAF na weselu- czym się kierować?


Fotografie to moim zdaniem najważniejsze pamiątki, jakie posiadamy. Mojej rodzinie aparat towarzyszy od pokoleń. Miłością do tego zajęcia pałał mój dziadek i mój tata, przyszła też kolej na mnie. Pierwsze samodzielne zdjęcia robiłam mając 4 lata i pamiętam, że ledwo udało mi się utrzymać nieziemsko ciężki aparat z lunetą. Tata pokazywał mi jak kadrować, na co zwracać uwagę. Praktycznie nauczył mnie robić zdjęcia i zaraził miłością do fotografii w ogóle. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że fotorelacja z naszego wesela była najważniejszą rzeczą.

  Instagram

Długo trwały poszukiwania wyjątkowej osoby, która uwieczni ten ważny dla Nas dzień. Na szczęście udało Nam się znaleźć Marcina! To cudowny człowiek, który od A do Z spełnił nasze, bądź co bądź, wygórowane oczekiwania. Fantastyczny człowiek, dla którego fotografia to przede wszystkim pasja, a przy tym pełny profesjonalizmu i otwarty na pomysły ( a było ich naprawdę mnóstwo)!


Czym się kierować przy wyborze fotografa?
1. PORTFOLIO
Obejrzyj dokładnie fotorelacje z innych ślubów. Zwróć uwagę na powtarzalność kadrów i charakter fotografii. Przemyśl czy chciałabyś mieć takie zdjęcia z własnego wesela.


2. WAŻNE MOMENTY
Sprawdź czy na zdjęciach są ujęcia z najważniejszych momentów. To świadczy o profesjonalizmie fotografa. Gdy ujmie łzy babci, wzruszenie ojca Panny Młodej czy drużbów tzn., że jest uważny i nie przegapi emocji, które później będziecie oglądać z zapartym tchem.3. ANKIETA
Profesjonalista przeprowadzi z Wami ankietę. Ustali dokładną godzinę, miejsce i czas przygotowań. Zaznaczy osoby odpowiedzialne za kontakt w dniu ślubu i ewentualny scenariusz oraz zmiany w nim zachodzące. Zapisze co jest dla Was najważniejsze, czego nie może zabraknąć, specjalne życzenia.
4. RELACJE
Ważne żebyście mieli dobre, przyjazne relacje. Fotograf obok filmowców i świadków, będzie Waszym nieodłącznym kompanem tego dnia. Fajnie jeśli będzie to osoba, z którą moglibyście się zaprzyjaźnić. Łatwiej będzie Wam dojść do porozumienia jeśli się polubicie.


5. CENA vs PAKIET
Zwróćcie uwagę na stosunek ceny do pakietu, który wybieracie. Porównajcie to z konkurencją. Polecam wybierać pakiet, który zawiera w sobie nie tylko fotorelację ze ślubu i wesela, ale także sesję w plenerze. Tak wychodzi zdecydowanie taniej. Poza tym zostaje Wam piękna pamiątka i kilka dni świetnej zabawy ;)

See You later :*

2 komentarze: